Uudised

STIHL seadmetes, millel on seadistatav (mehhaaniline) karburaator, sobib kasutamiseks kütus, milles on kuni 10% alkoholisisaldus. Üle selle sisaldusprotsendi võib kasutatav kütus hakata põhjustama seadme talitlushäireid. STIHL seadmed, millel on M-Tronic täiselektrooniline karburaator töötavad täisvõimsusel kuni 25% alkoholisisaldusega kütusega.

Seega praegune Eestis müüdav kuni 5% alkoholisisaldusega 95 oktaanarvuga kütus STIHL seadmete tööomadusi ei mõjuta. Soovituslik on seguõliga segatud kütus peale pikemat seismist kanistris läbi loksutada, kuna tõenäoliselt soodustab suurem etanoolisisaldus segukütuse kiiremat seguõli toimel „kihistumist“ kanistris.

Mõned soovitused:

–          Loe kasutusjuhendit!

Ennem segukütuse valmistamist on soovituslik lugeda oma seadme kasutusjuhendit segukütuse ning tankimise kohta lisainformatsiooni hankimiseks. Kui olete oma seadme kasutusjuhendi ära kaotanud, saate selle uuesti alla laadida siit.

–          Kasuta õiget kanistrit

Kasutada tuleb mootorkütuste jaoks ettenähtud kanistrit. Meie soovitus on kasutada STIHL kütusekanistrit, või kombikanistrit, mis on saadaval 3L/1,5L või 5L/3L suurustes. Tankimise muudavad lihtsamaks ka kiirtäiteklapid, mille abil välditakse ka kütuse maha loksumist või üle kütusepaagi ääre jooksmist.

–          Vali võimalikest parim

Kui valite kütust, mida kasutada, soovitame kasutada parimat saadaolevat, tanklast 98 kütust või aia- ja metsatehnika esindustest saadavalolevat spetsiaalset alkülaatkütust ning sinna segada STIHL HP Ultra täissünteetilist seguõli. NB! 4-MIX seadmetes sobib kasutamiseks ainult HP (punane) või HP Ultra (roheline) seguõli!

–          Õige vahekord

Kõik STIHL mootorseadmed kasutavad segukütust vahekorras 1:50. Allolev tabel aitab lihtsamalt valida õiget õlikogust

Kütuse hulk        Seguõli hulk

1L                            20ml

3L                            60ml

5L                            100ml

200L                       4L

–          Sega segu

Uue kütuse valmistamisel vala kanistrisse kõigepealt seguõli ja siis alles kütus, seejärel sule kanister korralikult ning raputa tugevalt, et õli ja kütus oleks maksimaalselt segunenud. Samuti tuleb kanistrit tugevalt raputada peale kanistri pikemaajalist seismist, kuna STIHL seguõlid tõrjuvad kütusest kõrvalaineid (näiteks niiskus ja vesi), mis kihistuvad kanistris.

–          Puhasta kütusepaagi kork enne tankimist

Tankimisel puhasta kütusepaagikork ning ka kanistri valamisava/toru. Kütusepaagikorgi eemaldamisel aseta masina alati selliselt, et kork jääks ülespoole. Eemalda kütusepaagikork aeglaselt, et paaki tekkinud võimalik ülerõhk vabaneks vaikselt.

–          Segukütuse hoiustamine

Parim võimalikest variantidest on see, kui valmistate täpselt vajaliku koguse segukütust konkreetse töö jaoks. Praktilises elus pole see aga alati võimalik. Seega kokku segatud segukütust peaks hoidma kuivas, jahedas ja varjulises kohas. Üldjuhul ei soovitata kasutada segukütust, mis on seisnud üle kolme kuu, kuid kasutades STIHL HP Super või Ultra seguõli, mille lisaained pikendavad ka kütuse säilivusaega, võib sellised segukütuseid soodsatel tingimustel hoiustada kuni aasta.

 

Allikas: Stihli maaletooja Eestis, Farron Tehnika OÜ 

(https://www.farron.ee/blog/etanool/)